Jak obejít Hardware ID ban aneb nic není permanentní

31 Led

Možná jste užívali zakázaných modifikací v nějaké hře, možná Vás trefil false ban. Ať to je jakkoliv, pravidly se musí řídit jen ti, kteří je neumí obejít.

Jsou tři hlavní druhy zákazu přístupu neboli tzv. banu:

 • Ban účtu (řešení = založte si další)
 • Ban IP adresy (řešení = připojte se přes VPN)
 • Ban HWID (řešení si ukážeme)

Hardware ID ban může brát v potaz i několik různých hardwarových identifikátorů. Každý komponent ve Vašem zařížení se musí něčím identifikovat, vždy se jedná o nějakou formu ID, např. VolumeID disku, MAC adresa, UUID grafické karty, atd. Zjistit jaké přesné identifikátory bere v potaz ban systém dané hry může být někdy velice složité a strávíte spousty hodin reverzováním binárek. Naštěstí jsou na internetu k dispozici různé nástroje, které využívají metody zvané spoofing, neboli falšování, nejčastěji využívaných, hardwarových identifikátorů. Problém je, že pokud tyto nástroje budete hledat, pravděpodobně narazíte na různé “Fortnite sračky”, respektive něco co je vyrobeno, většinou, za účelem nachytat hloupé dětičky a o něco je okrást. Vždy je takové programy a vychytávky potřeba hledat na githubu, tam máte přístup ke zdrojovému kódu, což je uklidňující, protože i kdybyste ho neuměli číst, ostatní by jej, v případě že by kód obsahoval nekalosti, nahlásili. Problém ovšem je, že kód tím pádem musíte většinou zkompilovat sami.

Pro naše účely využijeme obsah tohoto repozitáře, co nás zajímá je Kernelový driver. Kernel je jádro systému, tedy tento HWID spoofer poběží jako ovladač na systémové úrovni, tedy bude nedetekovatelný z uživatelské úrovně na které běží hry a jiné aplikace.

Sám jsem tento ovladač zkompiloval a odzkoušel, s pozitivními výsledky. Ovladač je použitelný pouze ve Windows 10, jiná verze není kompatibilní. Navíc 100% kompatibilitu mohu potvrdit pouze na buildu na, kterém jsem ovladač testoval, konkrétně 19041. Build svého Windowsu zjistíte tak, že otevřete příkazový řádek a na prvním řádku hledejte podobný string jako tento [Version 10.0.19041.746].

Ovšem i jiný build pravděpodobně nebude znamenat nekompatibilitu.

Nyní si stáhněte mojí zkompilovanou verzi zde. Jelikož je tento ovladač podepsaný pouze testovacím certifikátem, musíme vypnout ověřování certifikátů. To uděláme tak, že otevřeme příkazový řádek jako administrátor a zadáme tento příkaz bcdedit -set TESTSIGNING ON . Následně vytvoříme z Kernel.sys souboru novou službu sc create hwid type=kernel binpath=C:\CESTA-K-SOUBORU cestu k souboru musíte vyplnit dle toho kam jste Kernel.sys soubor stáhli, např. C:\Users\Uzivatel\Desktop\Kernel.sys . Teď musíte zrestartovat počítač, pokud potřebujete zapnout VPN musíte to udělat jako první věc po restartu, ještě před spuštěním služby. Poté nastartujete službu, opět přes příkazový řádek jako administrátor, příkazem sc start hwid .

A máme hotovo, teď se můžete zkusit připojit do hry ve které jste dostali HWID ban a uvidíte, že Vás ban systém už nerozpozná.

Pokud narazíte na problém, že Vám bude Windows hlásit neplatnou kopii a chtít aktivaci, nelekejte se, je to dočasným následkem příkazu bcdedit -set TESTSIGNING ON, bez něj ovšem nemůžete spustit HWID službu. Pokud tedy chcete Windows vrátit do původního stavu stačí jako administrátor zadat příkaz bcdedit -set TESTSIGNING OFF a zrestartovat počítač, pokud příkaz bude vracet error, zkuste počítač restartovat a poté ho zkusit zadat znovu. Pokud Vám během hraní s tímto ovladačem (zapnutou HWID službou) vypadne VPN, je potřeba také restartovat, ale pamatujte VPN připojit jako první po restartu.

Tento proces se může zdát komplikovaný, ovšem vzhledem k situaci ve které jste, nemáte moc na výběr. V případě dotazů zanechte komentář.

12 odpovědí na “Jak obejít Hardware ID ban aneb nic není permanentní

 1. Dobrý den, když napíšu do cmd sc start hwid tak mi to napíše že zadaná služba není nainstalována služba.

 2. Tak jsem to udělal znovu a teď to píše K dokončení požadované služby není k dispozici dostatek prostředků.

 3. Ahoj, nejde stáhnou tu tvoji verzi programu, hodí mě to na stránku kde jsou náhodné znaky.
  Přidej si mě prosím na discord: Its_Loco#3814 Díky

 4. ahoj kdyz to napisu do prikazovyho radku tak mi to napise Přístup byl odepřen.
  jestli byste mi prosim nepomohli tak muj discord : Johnix#3430

 5. Ahoj, vypadá to že se v tom skutečně vyznáš.
  Potřeboval bych solution na jednu webovou stránku, která mě pořád banuje. Využívá právě fingerprinting (skenování HWID) a jsem ochotný za to zaplatit.
  Myslíš že bychom se mohli domluvit?
  napíšu ti taky na discord:)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.